خرید ملک در چالوس

خرید ملک در چالوس

چالوس یکی از زیبا ترین و معروف ترین شهرهای استان مازندران می باشد و سالیانه مسافران و توریست های زیادی را به خود جذب می کند. شهر چالوس دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری برای مسافرت و ویژگی های مثبت بسیاری برای زندگی کردن است.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک در چالوس و محله های آن و حتی اقامت موقت در این شهر بهتر است ابتدا به وضعیت شهر چالوس و محله های ان نگاهی داشته باشیم.

 

شهر چالوس

چالوس یکی از قدیمی ترین شهرهای استان مازندران می باشد و در جلگه میانی کرانه ی دریای خزر قرار گرفته است. شهر چالوس در قسمت شرقی شهرستان چالوس واقع شده است. تفاوت بارز استان مازندران با استان های شمالی گلستان و گیلان، رونق فروش و اجاره ویلا می باشد.مساحت شهر چالوس در تاریخ «۲۰/۱۰/۱۳۹۰» ۱۸۶۴۷۵۹۲ متر مربع  بوده است.بر اساس آخرین آمار سرشماری ایران چالوس با جمعیتی حدود 65196 نفر پر جمعیت ترین شهر غرب استان ماندران است . مردم شهر چالوس به زبان گیلکی و بومی مازندرانی صحبت میکنند و رسم و رسومات و فرهنگ مازندرانی دارند.

شهر چالوس

جاذبه های گردشگری شهر چالوس

از جمله اماکن گردشگری چالوس می توان موارد زیر را نام برد؛

 

 

پارک جنگلی چالوس
پارک جنگلی چالوس

 

 

طبیعت زیبای چالوس

بهترین محله های چالوس برای زندگی

معروف ترین و زیبا ترین محله های چالوس برای سکونت محله های زیر است که میتواند به شما جهت یافتن بهترین مکان برای خرید ملک در چالوس کمک کند:

 • بلوار هفده شهریور 
 • خیابان آیت الله غفاری
 • خیابان رادیو دریا
 • جاده گازوییل
 • بلوار امام رضا
 • جاده تهران شمال
 • شهر چالوس
 • جاده چالوس تنکابن
 • فرج آباد
 • سلیم آباد
 • گرامجان
 • ایشبن علیا
 • علوی کلا (الف کلا)
 • تازه آباد
 • حسین آباد سفلی
 • تجنکلا سفلی
 • شهرک شهید ابراهیمی
 • محوطه کاخ
 • بام چالوس

 

اهمیت خرید ملک در چالوس

شاید تاکنون این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا خرید ملک در چالوس در سال‌های اخیر تا این حد مورد توجه بوده و علت سرمابه گذاری مردم با خرید ملک در شمال چیست؟ به نظر می‌رسد که خرید ملک در چالوس سرمایه‌گذاری موفقی در حال حاضر است. یکی از عوامل مهم سرمایه گذاری با خرید ملک در شهر های شمال کشور به خصوص چالوس، پتانسیل رشدپذیری شمال کشور است. با وجود اینکه تراکم جمعیت در اکثر شهرهای کشور به حداکثر ظرفیتش رسیده اما شمال کشور در کنار هوای مطلوب و پاک و طبیعتی زیبا و بکر، هنوز هم دارای ظرفیت های خالی زیادی برای سرمایه گذاری است.به عنوان مثال فراوانی زمین در شمال یکی از نقاط قوت این منطقه است.عامل دیگر استقبال سرمایه گذاران به خرید زمین در چالوس می‌تواند به دلیل تفاوت چشمگیر قیمت‌ها در شمال کشور در مقایسه با کلان شهرها باشد. شما میتوانید باصرف بودجه ی کمتر در شمال کشور، ملکی بهتر و بزرگ تر از انچه در کلان شهرها قادر به خریدنش هستید تهیه کنید.علاوه بر به صرفه بودن خرید ملک در شمال، هزینه مربوط به ساخت و ساز در این زمین‌ها نیز در مقایسه با کلان شهر ها کمتر است.

نکات مهم برای خرید ملک در چالوس

فراوانی خرید ملک در چالوس لزوما به معنی آسان بودن انجام این کار نیست. در واقع برای کسب نتیجه مطلوب باید نیاز ها و پیش بینی شما با معامله ی که انجام میدهید همسو باشد. پس بهتر است قبل از انجام این کار حتما خوب در مورد آن بیندیشید و با عجله تصمیم نگیرید. شاید خرید ملک در شمال برای شما مناسب نباشد.

در ادامه ی این مقاله نکاتی را ذکر کرده ایم که با مطالعه ی آن میتوانید تصمیم درستی در رابطه با خریدتان بگیرید.

1.هدفتان چیست؟

اولین و مهم ترین گام تعیین هدفتان از سرمایه گذاری است.آیا تصمیم شما به خرید ملک در چالوس میتواند این هدف را پوشش دهد؟ آیا هدف شما انجام ساخت و ساز و ساختن ملک تجاری است؟ یا میخواهید به عنوان سرمایه‌ ملکتان را نگه دارید؟

2. بودجه تان چقدر است؟

سعی کنید قبل از معامله مقدار دقیق سرمایه‌تان را مشخص کنید. این کار باعث میشود ملک مورد نظرتان را راحت تر و سریعتر پیدا کنید. زیرا میزان سرمایه ای که در دست دارید ، ملک متناسب با بودجه یتان را مشخص میکند.

3.مکان ملک مورد نظر را بررسی کنید

وقتی تصمیمتان از خریدملک در چالوس را حتمی کردید،بررسی کردن منطقه ای که قرار است در ان اقدام به خرید کنید را فراموش نکنید. موقعیت جغرافیایی منطقه و  احتمال رشد ان را در نظر بگیرید و سپس با آگاهی بیشتری اقدام به خرید کنید.

4.به سند ملک توجه کنید

نکته مهم دیگر در رابطه با خریدملک در چالوس توجه به سندملک است. اول اینکه از سند دار بودن زمین کاملا مطمئن شوید. زیرا متاسفانه  افراد غیرقابل اطمینان و سودجو همه جا هستند که سهل انگاری و ریز بین نبودن در برابر آن ها باعث میشود سرمایه تان از چنگتان دربیاید و دردسر های زیادی متحمل میشوید. پس اهمیت این مورد را فراموش نکنید.میتوانید برای آسودگی و اطمینان بیشتر در حین خرید از یک مشاور متخصص در زمینه خرید و فروش ملک در شمال کشور کمک بگیرید.

5.ملک را از لحاظ حقوقی مورد بررسی قرار دهید

یکی دیگر از اقدامات مهم در هنگام خرید ملک در چالوس اطمینان حاصل کردن از نداشتن مشکلات حقوقی و ساخت ملک مورد نظرتان است .به عنوان مثال اطمینان حاصل کنید که این ملک نیاز به عقب‌نشینی ندارد و موارد دیگری از این قبیل.

به منظور راحتی بیشتر و تجربه ی معامله ای بدون ریسک و امن در هنگام معامله‌ای بزرگ مانندخرید ملک در چالوس،مشاوران و کارشناسان متخصص و با تجربه ای در این زمینه میتوانند به شما کمک کنند و خدماتی به شما ارائه کنند که بتوانید با خیالی اسوده سرمایه گذاری دقیق و پر سودی را تجربه کنید.

 

متخصصین مشاوره ی خرید املاک

به بحث بپیوندید

لیست ها را مقایسه کنید

مقایسه