نکات مهم خرید ویلا در شمال

مناطق شمالی ایران به دلیل وجود مناطق سرسبز،دریا ،و آب و هوای دلپذیر همیشه موردتوجه همه ی ما بوده است. از همین رو بسیاری از کسانی که در مرکز و جنوب کشور زندگی می کنند ، محیط دلپذیری را برای سکونت موقت و سفر انتخاب میکنند.که از جمله این مکان ها میتوان به شمال کشور اشاره کرد. کافیه فقط چند روزی تعطیلی داشته باشیم تا خودمان را برای سفر به شهر های شمالی آماده کنیم .در این جور مواقع علاوه بر حجم زیادی از ترافیک ،با قیمت های عجیب و غریب اجاره کردن ویلا ها برخورد میکنیم . همین عامل باعث شده تا بیشتر مردم علاوه بر تفریح به فکر سرمایه گذاری و خرید ویلا در شمال باشند.اگر شما هم قصد خرید و یا اجاره ویلا در شهر های شمالی ایران رو دارید باید نکات مهم خرید ویلا در شمال را رعایت کنید.برای اطلاع از این موارد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1: انتخاب مشاوره املاک مطمئن و معتبر

یکی از اصلی ترین نکات مهم خرید ویلا در شمال انتخاب مشاوره املاک مطمئن و معتبر میباشد.زیرا به دلیل تقاضای بالای خرید ویلا در شمال سودجویان بسیاری در این مناطق وجود دارند که به راحتی میتوانند ضرر زیادی به شما تحمیل کند. پس در انتخاب مشاور املاک دقت کافی داشته باشید و خوب تحقیق کنید.

2:انتخاب مکان ویلا

موضوع بعدی انتخاب مکان ویلاست . اینکه شما ویلای ساحلی را ترجیح میدهید یا ویلای جنگلی را ، بسته به سلیقه و روحیه یتان دارد . همچنین ویلای ساخته شده باید از نظر جغرافیایی در مکان مطمئن و کم خطری قرار داشته باشد زیرا احتمال آسیب دیدن ویلاهایی که در نزدیک رودخانه و یا زمین های سست ساخته می شوند بسیار بالا است و این امر موجب خسارتهای جبران ناپذیری برای خریداران ویلا میباشد .

یک نکته بسیار مهم 

اگر قصد خرید ویلاهای جنگلی رو دارید باید به امنیت منطقه بسیار توجه کنید.اقامت در این ویلاها به خاطر طبیعت و وجود کوه و جنگل میتواند گزینه ی خوبی باشد. اما باید به این نکته هم توجه کرد که دور بودن زیاد از شهر و قرار گرفتن در وسط جنگل می تواندخطراتی داشته باشد.برای مثال احتمال وجود دزد و یا حملات حیوانات وحشی وجود دارد.

چند نتیجه گیری کوتاه برای انتخاب ویلاهای جنگلی یا دریایی

1 – ویلاهای ساحلی مناسب افرادی است که به هیجان و شلوغی علاقه دارند.

2 – اگر  آرامش و سکونت را ترجیح میدهید ، ویلاهای جنگلی انتخاب بهتری برای شما می باشند.

3 – ویلاهای ساحلی به دلیل نزدیک بودن به دریا و تحمل رطوبت بیشتر ، به مراقبت و تعمیرات سالانه به طور مرتب نیاز دارند.

4 – ویلاهای جنگلی به نسبت ویلا های شمال قیمت پایین تری دارند.

5 – در ویلاهای جنگلی فضای باز بیشتری در دسترس است.

6 –  ویلاهای ساحلی از جنگلی امنیت بالاتری دارند.

7 -در ویلاهای ساحلی امکان دسترسی به شهر و امکانات رفاهی بیشتر است.

3:توجه به سند ملک

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید ویلا درشمال باید به آن توجه بسیاری داشته باشید در مورد سند ویلایی است که قصد خریدش را دارید ، پس در هنگام خرید ویلا از افراد مجرب و مشاور املاک خود بخواهید که خوب تحقیق کنند. زیرا سودجویان زیادی هستند که از ناآگاهی خریداران سوء استفاده میکنند و ویلایی که متعلق به منابع طبیعی است را به فروش میرسانند که بعدها مشکلات فراوانی را برای خریداران ملک ایجاد خواهد کرد .

4: توجه به متریال و مصالح به کار رفته در ساخت ویلا

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید ویلا در شمال باید به آن توجه داشته باشید متریال و مصالح به کار رفته در ساخت ویلا میباشد.در بعضی مواقع ممکن است مصالح و امکاناتی که در ساخت ویلا به کار رفته است بی کیفیت باشد و یا سازندگان آن افرادی غیرحرفه ای و بی تجربه بوده باشند . قطعاً در مورد خرید ویلا نباید عجله کنید . تأمل و صبر در خرید همیشه با موفقیت همراه است.

5:توجه به قیمت ویلا

بسیاری از ویلاها به دلیل دور بودن زیاد از شهر با قیمت های بسیار پایین و وسوسه انگیزی از طرف فروشنده ها پیشنهاد می شوند. بهتر است قبل از این که تصمیمی برای خرید این ملک ها داشته باشید به خوبی تمام موارد قانونی و حقوقی را بررسی کنید.

کلام آخر

در کلام آخر اینکه برای خرید ویلا و زمین در شمال با صبر و حوصله ، تحقیق کامل و همچنین یک مشاور املاک قانونی و متخصص وارد معامله شوید . وجود متخصصان و کارشناسان فروش متفاوت در یک مجموعه مطمعن که بصورت تیمی فعالیت دارند میتواند اطلاعات کافی و وافی در مورد زمین و یا ویلا را در اختیار خریدار قرار داده و آگاهی اش را در هنگام خرید ویلا در شمال بالا ببرند تا با آگاهی کامل یک خرید مناسب انجام داده و احساس رضایت از یک خرید مطمئن را برای خود و خانواده اش به وجود آورد .

به بحث بپیوندید

لیست ها را مقایسه کنید

مقایسه